Fyzioterapie dysfunkce pánevního dna

Fyzioterapie dysfunkce pánevního dna

Trpíte únikem moči a nechcete doživotně nosit inkontinentní vložky nebo kalhotky? Máte bolestivou menstruaci?
Nedaří se vám otěhotnět?  Trpíte ztrátou libida?

K
 odstranění těchto obtíží slouží fyzioterapie dysfunkce pánevního dna. 

Fyzioterapie pánevního dna Lucie Kaasová

Fyzioterapie dysfunkce pánevního dna se používá především při léčbě funkční sterility nebo při řešení stresové inkontinence.

Pokud vás některý z těchto velmi intimních problémů trápí, nemusíte se ničeho bát. Konzultace probíhají velmi diskrétně u mě v ordinaci. Cvičit budete podle připraveného plánu v  pohodlí domova. 

Více si o tomto tématu můžete přečíst v mém blogovém článku https://fyzioluciekaasova.cz/panevni-dno/.

Bolest při pohlavním styku

Funkční sterilita

Co si pod pojmem funkční sterilita představit? Jedná se o nemožnost otěhotnět v důsledku patologických změn v postavení pánve a kostrče, v nerovnováze svalového napětí v malé pánvi, které způsobuje povolené pánevní dno. Důležité je důkladné vyšetření postavení pánve, její tzv. narovnání, upravení poměru napětí vazů a svalů v okolí pánve, mobilizace kostrče a v neposlední řadě ukázka cviků na pánevní dno se zacvičením.   

Při práci užívám cviky Ludmily Mojžíšové a ACT therapy. 

Stresová inkontinence

Stresová inkontinence je stav, kdy vlivem větší zátěže a nedostatečné síly svalů pánevního dna, dochází k nechtěnému úniku moči. Často se to stává při doskocích, kýchnutí, kašli, smíchu atd.   Mým cílem je vás naučit, jak správně pomocí metody Rehaspring  znovu aktivovat a posílit svaly pánevního dna. Představím vám sadu cviků a naučím vás, jak posilovat pánevní dno. 

Jak bude fyzioterapie probíhat?

Úvodní rozhovor a představení pomůcek.
1
Vaginální vyšetření síly svalů pánevního dna ve třech polohách, a to v leže, v polosedě a ve stoje. (Vše se zapisuje do tabulky PERF).
2
Na základě vyšetření vyberu vhodnou pomůcku (edukátor, vaginální závaží  nebo elektro stimulaci) a připravím tréninkový plán.
3
Domů si odnesete pomůcky i plán, podle kterého budete cvičit.
4
Kontrola přichází po 6 až 8 týdnech, doposud se 100% úspěšností.
5
1
2
3
4
5
Úvodní rozhovor a představení pomůcek
Vaginální vyšetření síly svalů pánevního dna ve třech polohách, a to v leže, v polosedě a ve stoje. (Vše se zapisuje do tabulky PERF)
Na základě vyšetření vyberu vhodnou pomůcku (edukátor, vaginální závaží nebo elektro stimulaci) a připravím tréninkový plán
Domů si odnesete pomůcky i plán, podle kterého budete cvičit.
Kontrola přichází po 6 až 8 týdnech, doposud se 100% úspěšností.

Ceník

  • Vyšetření pánevního dna a trénink
    950 Kč
Přejít nahoru