Fyzioterapie v podologii

Fyzioterapie v podologii a problematika plosky nohy

Bolí vás často nohy nebo záda? Problém může být v klenbě chodidla. Ploché nohy, vysokou klenbu nebo deformity prstů pomáhá řešit vhodné cvičení a další techniky.

Podologie vyšetření Lucie Kaasová

Nohy nás nosí celý život a nesou na sobě celou váhu našeho těla. Chodidla se aktivně zapojují do pohybu a mají i vliv na náš postoj. Je proto potřeba jim věnovat pozornost a snažit se jim ulevit. Problémům s chodidly, jejich prevencí a řešením se věnuje podologie.

 Podologie se zabývá funkcí a patologií plosky nohy. Nejčastějšími problémy, které se u chodidel objevují jsou plochonoží nebo naopak vysoká klenba nohy, deformity prstů jako je třeba Hallux Valgus (vbočený palec) a další vady nohy, které mají vliv na posturu – držení celého těla. 

Fyzioterapie v podologii Lucie Kaasová

Podologické vyšetření

Při léčbě problémů chodidel je zcela zásadní zjištění vady
a jejího rozsahu. Vprvní řadě vás vyšetřím na podoskopu – to je přístroj, který zobrazí osvícením nohy její stav.

Noha je buď normálně zdravá, plochá nebo je noha s vysokou klenbou, o které se bohužel moc nemluví a neví.
Při přetěžování nohy svysokou klenbou často dochází kpřetěžování achillovy šlachy a kjejímu prasknutí, bolestí paty nebo kostruze patní.

Nemusíte se ale ničeho obávat, všechno se dá řešit. Všechny tyto vady umím odstranit pomocí správně zvolených
a vyzkoušených ortopedických vložek do bot a kompenzačních či ortopedických pomůcek značky Sidas a Svorto, které si odneste upravené rovnou domů. Samozřejmě nechybí správné cviky pro nohu a vbočené palce, tzv. halluxy. Pokud je to vhodné, využijeme také kineziotaping. Techniku vás naučím, můžete si natočit instruktážní video a potom si podle návodu nohu tejpovat doma.

Jak bude fyzioterapie probíhat?

1
2
3
4
5
Úvodní rozhovor
Vyšetření na podoskopu
Zhodnocení stavu
Návrh řešení a doporučení pomůcek
Nácvik cvičení a používání pomůcek

Ceník

  • Podologické vyšetření
    700 Kč
Přejít nahoru